eng pl

T. Tomczykiewicz: mały trójpak energetyczny jeszcze przed wakacjami

Wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz poinformował dzisiaj, że liczy na przyjęcie poselskiego projektu nowelizacji Prawa energetycznego, czyli tzw. małego trójpaku energetycznego, do połowy tego roku.

Jak powiedział dzisiaj Polskiej Agencji Prasowej Tomczykiewicz, obecnie projekt małego trójpaku energetycznego jest procedowany w Sejmie, a po przyjęciu go przez Komisję Gospodarki, zostanie jak najszybciej skierowany do drugiego czytania. – Liczę, że przed wakacjami uda się zamknąć cały proces legislacyjny dotyczący małego trójpaku, łącznie z podpisem pana prezydenta – PAP cytuje Tomasza Tomczykiewicza.

Zastępca szefa resortu gospodarki w dzisiejszej rozmowie z PAP podkreślił presję, jaka ciąży na Polsce w związku z opóźnieniami w zakresie implementacji unijnych dyrektyw energetycznych. Zdaniem Tomczykiewicza, mały trójpak wypełnia unijne wymogi dot. implementowania przez nasz kraj wymaganych przez Komisję Europejską regulacji.

Wiceminister gospodarki odniósł się także do stanu prac nad dużym trójpakiem energetycznym, w skład którego wchodzi m.in. ustawa o OZE i który według ostatnich zapowiedzi przedstawicieli rządu zostanie skierowany do prac w parlamencie już po uchwaleniu małego trójpaku. – W małym trójpaku nie ma w ogóle współczynników; one oczywiście będą budzić największe emocje. Dotychczasowa propozycja ministerialna będzie przeanalizowana przez wspólny zespół tworzony przez naszych urzędników oraz współpracowników ministra Adama Jassera (wiceszef Stałego Komitetu Rady Ministrów), który tę część pilotuje – Polska Agencja Prasowa cytuje Tomasza Tomczykiewicza.

Źródło: Portal wnp.pl